Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Financial Times külpolitikai elemzője Marine Le Pen, Giorgia Meloni és Donald Trump politikáját elemezte a demokráciához fűződő viszony összefüggésében. Íme, az eredmény.
A lap podcastműsorában Charles Grant, a londoni Európai Reformközpont nevű agytröszt igazgatója beszélgetett Gideon Rahmannal, a lap fő külpolitikai elemzőjével. Az Európai Unió aktuális helyzetét elemezték, több ponton is kitértek Orbán Viktor szerepére.
Az Egyesült Államokkal szemben álló hatalmak idővel élvezettel teszi fel majd a kérdést: miként ígérheti Amerika a demokráciák védelmét a világban, írja a neves külpolitikai elemző a Financial Timesban.
A Financial Times vezető külpolitikai elemzője úgy látja, hogy a történelem könnyen megismételheti önmagát, mert akárcsak az I. világháború előtt, most is jelentős a veszély, hogy villámgyorsan kiszélesedik a válság, bármennyire is el akarják azt a vezetők hárítani. 1914-ben alig pár hét alatt az összes jelentős hatalom nyakig volt benne.
A 2001. szeptember 11. utáni katonai győzelmektől függetlenül Washington képtelen volt politikai megoldást találni. Izrael is pont efelé a zsákutca felé tart, ha csupán biztonsági kérdésnek tekinti a palesztin kérdést, írja a Financial Times első számú külpolitikai kommentátora.
Bécs szigorít a határőrizeten a magyar embercsempész-amnesztia miatt, Gideon Rachman Zelenszkij G7-es sikeréről és felelősségéről, Timothy Garton Ash Európa csökkenő súlyáról, Bernard-Henri Lévy pedig arról ír, hogy Ukrajna vegye át Oroszország helyét a Biztonsági Tanácsban. A magány és a depresszió feladja a leckét a gazdag országoknak. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A Financial Times vezető külpolitikai elemzője szerint egyedül Kína képes érdemi engedményekre kényszeríteni Moszkvát, ideértve, hogy vonuljon ki a megszállt területek egy részéről, és ne akarja teljesen tönkretenni Ukrajnát.
Átalakítja egész tervezési rendszerét a NATO, hogy keleti határain azonnal léphessen, ha kell, ne csak felmentő seregként várják. Németország kezdeményezte, hogy az EU az orosz nukleáris ágazatra is terjessze ki a szankciókat. Miért kapott Angela Merkel kitüntetést? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Putyin Shakespeare tollára való démonokkal küszködik. Kijevben járt a Financial Times vezető külpolitikai elemzője. A Le Monde tudósítója megnézte, hogy élnek az emberek Abaújkéren. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A vezető európai lap fő külpolitikai szemleírója úgy látja, Orbán Viktor jó ideje kötéltáncot mutat be az EU és a magához hasonló erős emberek között, ám ennek a produkciónak véget kell vetni.
A demokratikus nemzetközi közösség egyre bizakodóbb az ukrán válság végső kimenetele ügyében, ami jogos, de egyben veszélyes is – figyelmeztet a Financial Times külpolitikai főelemzőjének legújabb cikke.
Úgy tűnik, Orbán Viktor nem említi egy lapon a liberalizmust és a demokráciát, mert miközben szabadságról és demokráciáról beszél, mentesítené az egyéni jogokat a „liberális nyomás” alól – írja a Financial Times véleményrovatának egyik szerzője. Gideon Rachman szerint beszédes az is, milyen országokat említett példaképként tusnádfürdői beszédében a magyar miniszterelnök.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.